ПРИВАТБАНК. ВАША ТОЧКА ОПОРИ

Протягом минулого року ПриватБанк зберігав лідерство в основних сегментах фінансового ринку: його статутний фонд виріс до 2 мільярдів 82 мільйонів гривень (на 84 відсотки), власний капітал — до 3 мільярдів 288 мільйонів гривень (на 45 відсотків), фінансовий результат роботи ПриватБанку у 2006 році — 506 мільйонів 208 тисяч гривень. Кожна восьма гривня, зароблена минулого року банківською системою незалежної України, — заслуга ПриватБанку. Загальний минулорічний обсяг споживчих кредитів ПриватБанку в 1,8 раза більший, аніж у 2005-му — 11 мільярдів 564 мільйони гривень. Мережа обслуговування платіжних карток банку налічує 3 тисячі 439 банкоматів та 28 тисяч 834 РОS-термінали. Національна мережа ПриватБанку станом на початок року збільшилася на 20% і складається з 2293 філій та відділень. Волинське головне регіональне управління ПриватБанку сплатило мільйон 403 тисячі гривень одного тільки податку на прибуток, а усіх податків та відрахувань до бюджетів різних рівнів — 10 мільйонів 32 тисячі гривень. Один співробітник Волинського ГРУ ПриватБанку приніс для держави податків у розмірі 10 тисяч гривень. Активи. „Товщина” кредитно-інвестиційного портфеля. Депозити фізичних осіб. Депозити юридичних осіб. Капітал. Фінансовий результат. Згідно з даними Асоціації українських банків, ПриватБанк у 2006 році зайняв перший рядок з кожного із шести перерахованих вище показників (мовою фігурного катання, одного з найбільш видовищних видів спорту, це оцінка 6,0, а, отже, тріумф!). Усі найвищі сходинки ПриватБанк зайняв протягом трьох останніх років вдруге: у 2005-му поступився верхнім рядком (а всього цих „рядків”, тобто українських банків, — півтори сотні!) лише за рівнем залучених депозитів від юридичних осіб, а у 2004-му і 2006-му ПриватБанк став лідером абсолютним! У тому числі — завдяки роботі колективу Волинського головного регіонального управління, яке налічує 1053 працівники, складається з 60 структурних підрозділів і яке очолює наш сьогоднішній співрозмовник, директор Волинського ВГРУ ПриватБанку Микола РОМАНЮК.

ПРИВАТБАНК – ТОВСТІ ПОРТФЕЛІ КЛІЄНТІВ

Кожна дев’ята гривня, позичена минулого року банківською системою України підприємствам і нашим співвітчизникам, була вкладена в економіку держави саме ПриватБанком. Чисті активи ПриватБанку на початок 2007-го становили 33 мільярди 777 мільйонів гривень, зрісши за рік на 53 відсотки, активи ПриватБанку зросли на 11 мільярдів — майже на третину. Кредитний портфель Волинського головного регіонального управління ПриватБанку „товстішав” не менш активно: за рік він збільшився на 43,4 відсотка — з 317,5 мільйона до 455 мільйонів 296 тисяч гривень. Небувалими темпами зростав загальний кредитний портфель ПриватБанку: він на 1 січня 2007-го становив 28 мільярдів 800 мільйонів гривень, а це майже на 80 відсотків більше, аніж рік тому. Активи ж Волинського ГРУ ПриватБанку на початок 2007-го — 808 мільйонів гривень. — Ми активно позичаємо кошти малому і середньому бізнесу: станом на 1 січня 2006-го на Волині за цим напрямком було видано 7 мільйонів 787 тисяч доларів США кредитів, а через рік — уже 15 мільйонів 753 тисячі доларів США. Тобто сума коштів, що їх позичили представники малого і середнього бізнесу для розвитку власної справи, за такий невеликий проміжок часу подвоїлася, — говорить директор Волинського головного регіонального управління ПриватБанку Микола РОМАНЮК. — Збільшилася не тільки кількість позичальників цього сегмента (за рік — з 1098 до 2150, тобто удвічі), а й середній розмір кредиту — майже до семи з половиною тисяч гривень. — 3 вересня 2006-го, — продовжує Микола Романюк, — на Волині в рамках кредитування малого і середнього бізнесу запроваджено програму „Агрокредити”, максимальна сума позики за якою — до 600 тисяч гривень, причому до 15 тисяч гривень можна отримати без застави. Кредити ці для селян зручні тим, що погашення відсотків відбувається двічі на рік, адже ми розуміємо, що аграрний бізнес — сезонний. Прогнозуємо, що навесні попит на наші агрокредити буде достатньо великий. Для корпоративних клієнтів у ПриватБанку почали втілювати в життя фінансування спільних інвестиційних проектів. Усього ж, за даними Асоціації українських банків, ПриватБанк минулого року позичив юридичним особам майже 13 мільярдів 200 тисяч гривень — найбільше з усіх українських банків.

ПРИВАТБАНК – ВИСОКИЙ РІВЕНЬ ДОВІРИ

Дев’яносто сім з половиною мільярдів гривень (в тому числі кошти до запитання) станом на 1 січня довірили банківській системі держави її громадяни, причому 15 мільярдів 188 мільйонів (на 48 відсотків більше, аніж на початок 2006-го) — саме ПриватБанку. Обсяг вкладів фізичних осіб (так званих строкових депозитів населення) у цьому банку — майже 11 мільярдів 200 мільйонів гривень, у всіх банках, за даними www.aub.com.ua — майже 76 мільярдів. Отже, п’ятнадцять гривень зі ста, довірених банківській системі держави, наші співвітчизники поклали на депозитні рахунки саме у ПриватБанку, а мешканці Волині — тридцять сім гривень із кожних ста (частка Волинського ГРУ ПриватБанку у депозитному портфелі банківських установ області становила 37,23%). Зайве й казати, що сьогодні це найбільший портфель строкових депозитів серед усіх українських банків, причому він утричі більший, аніж в тієї банківської установи, яка за обсягами залучених від населення коштів замикає трійку лідерів! Додамо, що ПриватБанк — єдиний банк України, об’єм строкових депозитів населення у якому „перевалив” за десять мільярдів. Свідченням високої репутації ПриватБанку є той факт, що цьому банку наші співвітчизники довірили у 2006-му на 3 мільярди 600 мільйонів гривень більше, аніж у 2005-му. Вдумайтеся: українці довіряли ПриватБанку щодня на десять мільйонів гривень більше, аніж у середньостатистичний день 2005-го, зокрема волиняни — щодня на 330 тисяч гривень більше! — Так, ми активно залучали кошти від населення в нашій області, — каже директор Волинського ГРУ ПриватБанку. — Якщо на 1 січня 2006-го у наших земляків на депозитних рахунках в ПриватБанку було 287 мільйонів 822 тисячі гривень, то через рік — уже 408 мільйонів, тобто річний приріст — більш ніж 120 мільйонів гривень, а у процентному відношенні — 42 відсотки. Якщо на поточних рахунках, — додає Микола Романюк, — у волинян в ПриватБанку було першого січня 2006 року 14 мільйонів гривень, то сьогодні — уже 47 мільйонів 667 тисяч гривень. За обсягами депозитів юридичних осіб ПриватБанк теж в Україні перший — у його клієнтів на рахунках в цьому банку станом на 1 січня 2007 року було 8 мільярдів 240 мільйонів гривень (банк займає десяту частину цього сегмента фінансового ринку). Банк обслуговує 442 тисячі 233 рахунки корпоративних клієнтів та підприємців, а у Волинському ГРУ ПриватБанку — 9 тисяч 529 (протягом 2006 року їх число збільшилося в області на шість сотень). Волинське ГРУ Приватбанку має більш ніж 386 тисяч рахунків клієнтів — фізичних осіб, число яких протягом минулого року зросло на 80 тисяч. Усього ПриватБанк обслуговує 10 мільйонів 700 тисяч рахунків громадян.

ПРИВАТБАНК – ВАША ТОЧКА ОПОРИ

ПриватБанк обслуговує майже 898 тисяч пенсіонерів по всій Україні, тобто більш ніж 21 відсоток тих наших співвітчизників, котрі отримують пенсії через банківські установи. — В області протягом минулого року ми відкрили дев’ять тисяч пенсійних рахунків, — говорить директор Волинського головного регіонального управління ПриватБанку Микола Романюк, — загалом же ВГРУ ПриватБанку станом на 1 січня 2007-го обслуговує 30 тисяч 154 пенсіонери, тобто 45,6 відсотка тих, хто у нашому регіоні отримує свої пенсії через банки. По Горохівському, Шацькому, Локачинському районах Волині і місту Луцьку цей показник ще вищий — 66, 64, 59 і 63 відсотки відповідно. Усього ж у ПриватБанку за посередництвом пенсійних карток отримує належну йому пенсію кожен дев’ятий із більш ніж 280 тисяч 200 волинських пенсіонерів. Деякі акції і продукти ПриватБанку стосуються безпосередньо пенсіонерів або ж надзвичайно серед них популярні: „З турботою про вас”, ”Обери собі подарунок до Нового року”, „Щедре літо з Приватбанком” тощо. ВАША ДОПОМОГА ДІТЯМ – БЕЗЦІННА. МАЙЖЕ УСЕ ІНШЕ МОЖНА ОПЛАТИТИ КАРТКОЮ ВІД ПриватБанк є визнаним лідером ринку пластикових карток, причому не тільки пенсійних. Станом на 1 січня 2007 року ним випущено 11 мільйонів 900 тисяч платіжних карток, тобто майже третина усіх карток, емітованих українськими банками. У 2006-му ПриватБанк подвоїв кількість кредитних пластикових карток — з мільйона 700 тисяч до більш ніж 3 мільйонів 400 тисяч, причому майже удвічі збільшився й термін безкоштовного користування кредитом (так званий грейс-період). Сьогодні ПриватБанк пропонує клієнтам три види кредиток: „Товари в розстрочку” (випущено 525 тисяч карток), „Подія” (618 тисяч) та „Універсальна” (2 мільйони 40 тисяч кредитних карток). „Універсальна” — кредитна картка міжнародного класу з поновлюваною кредитною лінією, грейс-періодом до 55 днів, можливістю зняття готівки через банкомати і розрахунки у торговельно-сервісній мережі. Грошима, що знаходяться на їхніх кредитних картках, волиняни користувалися чи не найактивніше, і саме ці кошти дали загальному споживчому кредитному портфелю Волинського ГРУ ПриватБанку найвищий приріст: з 27 мільйонів карткових кредитів у 2005-му — до 86 з половиною (тобто майже на 60 мільйонів більше!) у 2006-му. Загальний же споживчий кредитний портфель Волинського ГРУ ПриватБанку виріс із 122 мільйонів до 283 з половиною мільйонів гривень (майже кожну третю гривню прості волиняни позичили у ПриватБанку — частка ВГРУ ПриватБанку у споживчому портфелі банківських установ області становила 30,2 відсотка). Відбулося це завдяки таким програмам, як „Житло в кредит” (48 мільйонів 647 тисяч гривень; протягом 2006-го на придбання житла у кредит ПриватБанком було видано стільки ж коштів, як у 2001 — 2005 роках разом узятих), „Авто в кредит” (36 мільйонів 804 тисячі гривень, ріст за минулий рік — 22 мільйони; волиняни придбали завдяки кредитам від ПриватБанку приблизно 1100 авто), „Товари у розстрочку” (31 мільйон 300 тисяч гривень) тощо. — Для мешканців нашої області ми, — говорить директор Волинського головного регіонального управління ПриватБанку, — станом на 1 січня 2007 року випустили 301 тисячу 957 пластикових карток, і на Волині наша доля на ринку платіжних карток — 65,7 відсотка. Які це картки? Про 37 з половиною тисяч пенсійних ви вже знаєте. Випущено також 134 з половиною тисячі карток зарплатних, 82 тисячі — кредитних, решта — картки соціальні. — Безперечно платіжні пластикові картки самі по собі зручностей користувачу не принесуть, — додає Микола Романюк, — потрібні банкомати, а у торговельно-сервісній мережі — POS-термінали. Немає на Волині жодного райцентру, де не було б банкомата ПриватБанку, а, для прикладу, у таких містах, як Ковель і Нововолинськ, їх є по дев’ять, у Луцьку ж — сорок три. Думаю, вихід вашої публікації співпаде у часі із встановленням в області сотого приватбанківського банкомата, тобто на Волині ледь не кожен другий банкомат — наш. Так само активно ми впроваджували у торговельно-сервісній мережі і POS-термінали, яких станом на 1 січня 2007-го було встановлено 578, тобто майже 90 відсотків від усієї кількості на Волині. Розраховуючись у торговельно-сервісній мережі (наприклад у супермаркетах „Вопак”) карткою ПриватБанку, ви допомагаєте дітям, хворим на рак — їм банк перераховує десять копійок із кожної вашої покупки. Минулого року ПриватБанк таким чином зібрав для онкохворих дітей 400 тисяч гривень. Є там кошти і працівників нашої редакції, адже ми – корпоративний клієнт ПриватБанку! Ігор ЧУБ.