Вагітним українкам через введення нового податку будуть знижувати зарплати

друк коментувати 18 липня 2013, 12:54 Україна та Світ
Вагітним українкам через введення нового податку будуть знижувати зарплати

Новий податок на вагітних додасть істотних проблем майбутнім мамам, пише "Комсомольская правда в Украине". З 1 липня набрали чинності зміни, згідно з якими витрати з нарахування єдиного соціального внеску несе роботодавець, а вагітні втратять гроші в розмірі 2% від нарахованої суми.

"Як заявляли самі автори законопроекту на стадії його прийняття, дана норма приймалася для того, щоб період такого лікарняного включався в страховий стаж, і це, звичайно, добре, - каже юрист Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна Анна Воєводіна. - Проте для роботодавця тепер така виплата стала дуже дорогим задоволеннями".

За словами експерта, якщо жінка з середньою зарплатою 8 тис. гривень йшла у декретну відпустку, то Фонд соцстрахування в зв'язку з тимчасовою втратою працездатності платив їй близько 33 тис. гривень.

Ця сума не обкладалася зборами, і тому лояльний директор міг навіть підвищити такій співробітниці зарплату, щоб вона отримала більшу допомогу. Тепер же з цими 33 тис. гривень роботодавцю потрібно буде заплатити державі майже 11 тис. Таким чином багато компаній навпаки будуть знижувати зарплату вагітним жінкам. В результаті, від введення нового податку виграв тільки уряд, скоротивши суми соціальних допомог, додала експерт. Зазначимо, раніше повідомлялося, що податок на вагітних розорить роботодавців в Україні, – повідомляє ТСН.

Додати коментар

captcha

Коментар повинен бути лаконічним та змістовним.
Коментарі, що містять мат і комерційну рекламу видаляються без попередження. Будь ласка, поважайте один одного.